Opleggen van sancties
Hier vindt u een beschrijving van gegevensverwerking Opleggen van sancties in het kader van de Algemene Verordening Gegevensbescherming(AVG), met als doel:
Het opleggen van bestuursrechtelijke sancties aan natuurlijke personen (feitelijk leidinggevenden) en rechtspersonen. Wegens overtreding van een wettelijk voorschrift, waarop de ACM toeziet.Taak van algemeen belang. Artikel 2 lid 2 Instellingswet ACM regelt de taken en bevoegdheden zoals die aan de ACM zijn opgedragen in andere wetten. Die bedoelde wetten voorzien in de rechtsgrond voor de hier aangegeven taak van algemeen belang.
Betrokkene en gegevens
Van wie worden welke gegevens verwerkt en wat is het doel hiervan.
Gemachtigden of natuurlijke personen die feitelijk leiding gaven aan overtredingen
- Gegevens: Financiële gegevens, contactgegevens, waaronder begrepen maar niet beperkt tot NAW-gegevens, postcode, en eventueel geboortedatum en -plaats, geslacht, werkgever ten tijde van overtreding.
- Verzameldoel: Deze gegevens dienen ter identificatie van de betrokkene of spelen een rol in het bewijs van overtreding.
- Bewaartermijn: 15 jaar na onherroepelijk worden besluit of afsluiten dossier.
- Bron: Eigen administratie van ACM (bijvoorbeeld als betrokkene een door ACM uitgegeven nummer gebruikt), betrokkene zelf, de werkgever ten tijde van de overtreding, andere toezichthouders zoals de Belastingdienst, de Gemeentelijke basisadministratie persoonsgegevens, of de Kamer van Koophandel
-
Betrokkenen waren verplicht deze gegevens aan te leveren.
Gevolgen bij het niet aanleveren: Zie artikel 6b Instellingswet ACM en artikel 5:20 Awb. Eventueel het opleggen van een boete wegens niet medewerking.
Zaakbehandelaars en overige betrokken medewerkers binnen de ACM
- Gegevens: Contactgegevens, waaronder begrepen maar niet beperkt tot telefoonnummer en/of e-mailadres, functie, en eventuele correspondentie.
- Verzameldoel: Het opleggen van sancties.
- Bewaartermijn: 15 jaar na einde registratie, dan wel na onherroepelijk worden besluit of afsluiten dossier
- Bron: Eigen administratie van ACM.
- Betrokkenen waren niet verplicht deze gegevens aan te leveren.
Automatische besluitvorming
Er is geen sprake van besluitvorming over persoonsgegevens op basis van automatisch verwerkte gegevens.
Ontvangers
Gegevens worden verstrekt aan onderstaande 'ontvangers'.
- Behandelaren van het sanctieteam, het bestuur en het management van de directie juridische zaken. In sommige gevallen worden ook persoonsgegevens verstrekt aan Justis.
Doorgifte buiten EU
Er is geen sprake van doorgifte van persoonsgegevens aan één of meer landen buiten de Europese Unie of aan een internationale organisatie.